Neler Yapıyoruz

Şu ana kadar yapmış olduğumuz projeler etkinlikler ve teknik geziler bu sayfada sergilenmiştir. Şu an üzerinde çalıştığımız projeler henüz eklenmemiştir.

Easy In

Parmak izi okuyuculu giriş sistemi

IEEE Çankaya Üniversitesi Computer Society (CS) ve Robotics and Automation Society (RAS) ile ortak olarak geliştirdiğimiz “Parmak İzi Okuyuculu Giriş Sistemi” projemiz ile odamızın güvenliğini sağladık.

VRinUni

Virtual Reality ile Okul Tanıtımı

IEEE Çankaya Üniversitesi Computer Society (CS) tarafından geliştirilen “VR ile Okul Tanıtımı” projesi ile aday öğrencilere ve katılım sağladığımız IEEE etkinliklerinde okulumuzu daha iyi tanıtmayı amaçlıyoruz.

PushPower

Piezo ile Elektrik Üretme Projesi

IEEE Çankaya Üniversitesi Power & Energy Society (PES) tarafından geliştirilen “Piezo ile Elektrik Üretme” projesi, belirli noktalara yerleştirilen piezoelektrik materyal sensörü ile insanlar o noktaların üzerinden geçerken üretilen enerjiyi pil hücrelerinin depolanması ve bu üretilen elektrik ile okulumuzun temel aydınlatma ihtiyaçlarının karşılanması hedeflenmiştir.

Fotoğraf eklenecektir.

Dur10

mini Arama kurtarma dronu

IEEE Çankaya Üniversitesi Havacılık Uzay ve Elektronik Sistemler Komitesi tarafından geliştirilen mini drone acil durumlarda insanın ulaşamadığı yerlere ulaşarak keşif yapabilmektedir. Şu an manuel kontrol edilen dronumuzun otonom hale getirilmesi için çalışmalar sürmektedir.

Fotoğraf eklenecektir.

MUieee

MODEL UYDU

IEEE Çankaya Üniversitesi RAS ve AESS’in üzerinde çalıştığı projemiz ile TeknoFest’de düzenlenen Türksat Model Uydu ve Amerika’da düzenlenen CanSat gibi yarışmalara hazırlanıyoruz.

Fotoğraf eklenecektir.

D4D

D4D Card

IEEE Çankaya Üniversitesi Öğrenci Kolu olarak otuzdan fazla firma ile anlaşarak aktif üyelerimize indirim hakkı sağladık. D4D Card sahibi aktif üyelerimiz anlaşmalı firmalarda indirimden yararlanıyor.

Çerezlik

Çizgi İzleyen robot projesi

IEEE Çankaya Üniversitesi Robotics and Automation Society (RAS) tarafından geliştirilen “Çizgi İzleyen Robot” projesi, sensör ve motor çalışma prensiplerinin öğrenilmesi için hazırlık sınıfı öğrencileri ve kendini geliştirmek isteyen üyelerimiz tarafından yapılmıştır.

Etkinlikler

Komitelerimiz tarafından düzenlenen etkinlikler

KADINLARIN GÜCÜ ADINA

GENÇ ENERJİ ZİRVESİ

GENÇ HAVACILIK VE UZAY ZİRVESİ

HAKKI ALKAN TALKS

TAI TALKS

Teknik Geziler

KOMİTELERİMİZ TARAFINDAN DÜZENLENEN TEKNİK GEZİLER

ASELSAN

TUSAŞ – TAI

MAN